ЛИТЕРАТУРНЫЙ ЖУРНАЛ ФАНТАСТИКИ
Get Adobe Flash player

А тепер відкрийте Об’явлення Івана Богослова, главу 13, вірш 18 і прочитайте, що таке «число звіра» — оце саме 666. Тому, на моє особисте переконання, Рейган таки мав рацію, говорячи про Evil empire. Перед нами насправді не ланцюжок різних державних утворень від князівства Московського до СРСР — це одна і та сама Evil empire, що проіснувала в різних формах рівно 666 років.

– Але ж так було б, якби в 1991 році все розвалилося!

Т. Л.: В 1991 році це утворення і мало б розвалитися остаточно. Однак хто запобіг цьому?! Насамперед, Сполучені Штати — коли гнали росіянам гуманітарну допомогу караванами. Згадайте «ніжки Буша». Разом зі США, до порятунку росіян підключилася й Європа. Україна, до речі, теж допомагала, чим могла, хоч нам самим тоді було скрутно… Отак от всім миром Evil empire і була врятована від неминучого розпаду. А тепер вона оговталася і під керівництвом вигодованця КДБ СРСР пішла на друге коло розвитку — на новий 666-річний цикл. Саме для розуміння такого стану речей, я по можливості даю роз’яснення саме про Evil empire в рейганівському сенсі, а не просто про Російську Федерацію. Бо РФ — це лише чергова історична форма все того ж утворення, яке є паразитом на тілі людської цивілізації. З яким нарешті треба покінчити.

Але ми відволіклися. Бо насправді розповідь про Evil empire — це окрема тема, складна, глибока і дуже розлога. Згадав же я про неї лише через виняткову важливість для нашої епопеї. Саме так, обороняючи рідну землю від вкрай підступного і небезпечного ворога, українцям необхідно хоча б у загальних рисах розуміти, з ким вони борються! Справді, минуло ціле століття — і знов у нас війна, агресія здійснюється все з тієї ж території, та й ворог в обох випадках чомусь напрочуд схожий, діє сьогодні так само підло і підступно, як і тоді… Чому так?! Звідки ця схожість?! Чи є вона випадковою?..

Якщо розповісти про Evil empire — стане очевидним, що ворог насправді один і той самий. Війна одна і та сама. І триває вона не сім років, а понад сім століть! І те, що відбувається зараз та відбувалося колись — це лише різні етапи однієї війни… Гадаю, що художня історична епопея дає прекрасну можливість донести до читачів це відчуття спадкоємного зв’язку минулого з теперішнім.

– Що можете розповісти про структуру й основні сюжетні лінії епопеї? Хоча б у загальних рисах…

Т. Л.: Як було сказано вище, наш видавець від початку поставив нам за приклад зарубіжний тритомник. Тому відповідаючи на це, ми висунули концепцію аналогічного тритомника. Однак нашу робочу пропозицію, взяту за основу, надалі все ж довелося уточнити. Бо надто різними за обсягом виходили окремі томи! Отже, після уточнення часових меж окремих томів, початковий склад епопеї набув наступного вигляду:

том «Від війни до війни» — 1914-1945 роки (охоплює 32 роки);

том «Миру — мир» — 1946-1976 роки (охоплює 31 рік);

том «Від миру до війни» — 1977-2014 роки (охоплює 38 років).

О. Л.: І, все ж таки, навіть після вирівнювання часових рамок, окремі томи виглядали надто розлогими. Що незручно нікому: ні нам, як авторам, ні видавництву, ані нашим майбутнім читачам. Довелося заради зручності додатково розбити кожен з томів на 3-4 книги. Отож у підсумку до складу епопеї «101 рік України» увійшло 10 книг:

Книга Пожежі. 1914-1922;
Книга Невиправданих Надій. 1923-1931;
Книга Жахіття. 1932-1938;
Книга Спустошення. 1939-1945;
Книга Зневіри. 1946-1953;
Книга Відлиги. 1954-1964;
Книга Застою. 1965-1976;
Книга Розчарування. 1977-1990;
Книга Безнадії. 1991-2004;
Книга Нових Сподівань. 2005-2014.

Погодьтеся, 10-томник виглядає кращим, оковирнішим з будь-яких позицій!

Т. Л.: Тим паче, при бажанні ніщо на заважає видавцеві об’єднати під однією обкладинкою від двох до чотирьох книжок. Я про все це написав у видавництво, додавши можливі варіанти для тритомника і п’ятитомника. Однак розглянувши все це, «Фоліо» вирішило видавати епопею десятьма окремими книгами. Що ж, такий варіант і справді виглядає найзручнішим.

– А з яких міркувань ви завершили «Книгу Застою» 1976 роком? Здається, ця епоха тягнулася аж до смерті Леоніда Брежнєва у 1982 році…

Т. Л.: Формально це так. Але тоді «Книга Застою» мала б охопити 18-річний період 1965-1982 років — а це, погодьтесь, забагато. Якщо завершити її 1979 роком — вийде 15-річний період. Теж трохи занадто… Довелось завершити книгу 1976 роком: саме тоді відбувся XXV з’їзд КПРС, на якому були зроблені певні констатації, що свідчили про поступове занурення радянського керівництва у прогресуючий маразм. А в наступному, 1977 році була ухвалена так звана «брежнєвська» Конституція СРСР — як тоді казали, Конституція переможного розвиненого соціалізму. Це і був той момент, коли у радянського керівництва «зірвало дах» від самонавіювання — бо під зав’язку 1979 року була розпочата неоголошена Афганська війна… а насправді — самовбивча авантюра.

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Pages: 1 2 3 4 5 6

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>