Олена та Тимур Литовченки: «УНР, Гетьманат Скоропадського та Директорія протрималися лише 5 років. А ми успішно тримаємо оборону вже восьмий рік!»

06/23/2021

номер #2021-25

Те, що у громадян України масово з’являється патріотизм та інтерес до історії, помітно неозброєним оком. Так само помітно і те, що у читачів зростає попит на історичні романи – але пропозиція за попитом явно не встигає.

І от нещодавно на книжкових полицях з’явилося явище, яке ще років 10 тому вважалося би нереальним – 10 томів художньої історичної епопеї. Ще нещодавно жоден український письменник не наважився би на такий крок! Однак у випадку саме цієї епопеї наважитися було набагато легше – тут аж двоє авторів, тож ризик – на 50% менший. : ) Олена та Тимур Литовченки гречно погодилися розповісти читачам «Часу і Подій» секрети свого неймовірного твору!

– Як виникла ідея написання настільки масштабного твору, як 10-томна художня історична епопея «101 рік України»? Як ви розпланували роботу, що мала би розтягнутися явно не на один рік?

Олена Литовченко: Розробкою концепції епопеї та плануванням роботи займався Тимур, я ж підключилася вже на стадії написання.

Тимур Литовченко: Ідея написання епопеї народилася поступово, в діалозі з директором видавництва «Фоліо» Олександром Красовицьким. Він — чоловік креативний, отож час від часу закидає авторам, з якими працює «Фоліо», своєрідні наживки. Відбувається це публічно — в його новинній стрічці соцмережі Facebook. Всі охочі читають, а потім відповідають на прочитане.

Відтоді минуло вже (навіть лячно згадати!) цілих п’ять років, отож усіх деталей я тепер не пригадаю. Але приблизно на межі весни-літа 2016 року пан Красовицький розмістив у своєму ФБ-профілі фотографію якогось тритомника. Три грубі солідні томи з підписом: це єдиний твір у трьох томах, загальний обсяг дорівнює приблизно 100-105 авторським аркушам, автором цього тритомника є іноземець — а от хто би з українських авторів, з якими працює «Фоліо», взявся б написати щось подібне?..

Для довідки зазначу, що 1 авторський аркуш — це 23,4 сторінки стандартного машинопису, по 60 рядків на сторінці та по 30 знаків у кожному рядку, з урахуванням пробілів. Якщо округлити, то 1 а. а. дорівнює 40 тисячам знаків з урахуванням пробілів між словами.

Page 1 of 3 | Next page