ЛИТЕРАТУРНЫЙ ЖУРНАЛ ФАНТАСТИКИ
Get Adobe Flash player

Володимир Арєнєв. Бісова душа, або Заклятий скарб.

Київ: Видавничий дім “Києво-Могилянська академія”, 2013. – 220 с.

Скарби зазвичай шукають. Інколи за них ладні заплатити власним життям, частіше — життям когось іншого. А от Андрію Ярчуку, козаку-характернику, його життя колись подарували — тож тепер він змушений віддячувати благодійникові. І для цього треба скарб заховати… та не просто заховати — заклясти так, як тільки один Андрій і вміє.

Але ж — ви пам’ятаєте? — скарби зазвичай шукають. Цей шукають також. І ціну за нього ладні заплатити чималу… щонайменше — Андрієве життя.

Повість-фантазія «Бісова душа, або Заклятий скарб» написана відомим київським письменником Володимиром Арєнєвим. Твори В. Арєнєва виходили українською, російською, англійською, польською, литовською та естонською мовами, були неодноразово відзначені літературними нагородами, зокрема, преміями ім. Олеся Гончара та Олександра Бєляєва, нагородою міжнародного конкурсу «Книгуру», дипломом Волошинського фестивалю тощо.

Твір ілюстровано знаним художником Олександром Проданом.

З передмови до третього видання:

“Із книжками, які ти писав дванадцять років тому, є принаймні одна заковика: тепер ти зробив би їх абсолютно по-іншому. Тому коли тобі раптом пропонують перевидати таку книжку, ти почуваєшся спадкоємцем. Від молодого, наївнішого родича ти отримав у спадок текст, якому мусиш дати раду (але все-таки втриматись і не переписувати все наново.

Саме в такій ситуації я опинився в травні цього року – коли Видавничий дім «Києво-Могилянська академія» люб’язно запропонував мені випустити нову версію «Заклятого скарбу»…

… Я не змінював сюжет, але виправив чимало неоковирних фразочок, викинув зайві, додав дещо з того, що слід було додати, – хоча в цілому, повторюю, історія залишилась тією самою. Якщо ви вже читали її, навряд чи знайдете щось принципово нове… за винятком, звичайно ж, неймовірних ілюстрацій художника Олександра Продана. Мені здається, що він зміг зробити неможливе: вдруге оживити персонажів, надати текстові ще один вимір”

-

Братство скриньки, або Повернення характерника (Сергій Пальцун)

   Видавничий дім “Києво-Могилянська академія”, що спеціалізується, насамперед, на науковій літературі, зробив українським читачам несподіваний приємний подарунок – видав у чудовому оформленні (можна навіть сказати – оздобленні) повість-фантазію Володимира Арєнєва “Бісова душа, або Заклятий скарб”.

   Це вже четверте видання повісті з 2003 року (третє українською мовою), що в наші часи велика рідкість і свідчить про те що “Заклятий скарб” варто прочитати. Особливо, якщо врахувати, що повість не просто перевидається, а допрацьовується автором, тобто перед нами не третє стереотипне видання, а третя версія твору – доповнена і перероблена. У передмові до нової версії автор пише: “я сподіваюся, що ця редакція – а вона дуже суттєво відрізняється від попередніх – принаймні наблизилася до умозірного ідеального образу того, що я хотів написати у травні 2001-го”. Як людина, яка читала дві попередніх версії, маю сказати, що ці сподівання виправдались. Певна річ, деякі недоліки залишились, але ж досконалість не має меж, і в якийсь момент треба просто зупиняти процес поліпшування (та й критикам легше шукати хиби).

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Pages: 1 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>