ЛИТЕРАТУРНЫЙ ЖУРНАЛ ФАНТАСТИКИ
Get Adobe Flash player

“Я ненавиджу Чарівну Країну” Янґа

Скотті Янґ до виходу першої сольної серії “Я ненавиджу Чарівну Країну” відомий здебільшого як художник коміксів, що ілюстрував декілька коротких ранів та малював “дитячі” варітивні обкладинки для Marvel. Найвідомішим івентом із тими варіативками є “Месники проти Людей-Ікс”, на додаток до яких було створено лімітку “Малеча Марвел” про Стіва Роджерса у памперсі, в якого мутанти викрадають м’якого іграшкового ведмедика-Бакі.

Вже у сольній серії Скотті виступав крім того ще й сценаристом, зробивши для Image круту серію про дівчинку, що застрягла у Чарівній Країні на десятиліття. Чим настільки добрий стьоб Янґа над Баумом та Керролом – читайте далі.

Сюжет

Янґівська попаданка є не Дороті чи Алісою, а презлючою антигероїнею на ім’я Ґертруда, що від самого початку дратується із м’якості та розжовування соплів привітніми жителями Чарівної Країни. Вона надовго застрягла у світі магії та милих єдинорожиків, і останній шлях назовні вбачає у перемалуванні у кров та кишки жителів цього виміру до тих пір, поки хоч хтось із них не пояснить їй, як вона тут опинилася та якого бізе її звідси не випускають.

Одними із характерних рис серії є вбивство закадрового оповідача на початку кожного випуску та цензурування вульгарних 
висловів дитячими словами, де “fuck” = “fluffin” тощо.

Супутником Ґертруди у її квесті є Коллодівський совість-цвіркун на ім’я Ларріґон Вентсворт ІІІ – знавець локальних законів, нелогічностей та плутаної географії. Ларрі із Ґертою за ті 27 років у Чарівній Країні добряче дістали одне одного, та у силу обставин і за міцною звичкою буття-розпиття місцевого алкоголю разом, все ж, лишаються товаришами. Вони обоє – невдахи, яким більше немає до кого звернутися, окрім келиха міцного напою. Вони не мають честі та моралі, а крім того – не дуже то й мають клепки в голові. Навіть найпростіші загадки-підказки, що новоприбула до триквакого світу дитина розгадає за кілька годин, збивають головних персонажів серії із пантелику. Вони плутається у словах, не розуміють найпростіших натяків та постійно через те примандровують на манівці Чарівної Країни, де на них чатують зомбі-фавни та відразні у своєму божевіллі монстри.

Ґертруда не є зразком “гарної дівчинки”. Що приємно, вбиваючи дракона, вона займає його місце. 
Прийняті керуючись низькими емоціями рішення часто призводять до невиправних 
наслідків, які все далі відсувають її від досягнення кінцевої мети.

Заявлений як легкий, квест Ґертруди із пошуку виходу у реальний світ затягається на 27 років не лише через невмілість самої дівчинки, яка плутається у інструкціях, схожих на цитати із карток до настольної гри, але і через жорстокість правителів магічного світу. Янґ знущається із надумано-легких шляхів до вирішення казкових проблем із розкиданими за кожним кущем роялями та із зовнішньої доброти вигаданих персонажів, мотивація яких у його Чарівній Країні не сильно відрізняється від тої, що мають справжні люди. Його правителі плетуть інтриги не гірше за героїв Джорджа Мартіна, а міста у магічних землях належать злочинним угрупуванням із милими грибочками-міньйонами.

Найближче до фентезійного світу серії “Я ненавиджу Чарівну Країну” підійшов телевізійний серіал “Чарівники” від SyFy: у ньому молоді люди, здібні до магії, яка ллється до нашого світу із пародійної Нарнії, протистоять збоченим чарівним злочинцям та зтикаютья зі схибленими богами, що будують нові світи та граються долями їхніх жителів виключно задля власної втіхи. Втім, серія Янґа є витриманішою за стилем, ще чорнішою у своїй комедії через мультяшність та детальнішою у прописанні світу. Пародію Скотті варто оцінити будь-кому із любителів настільних ігор, дитячих казок, фентезійних фільмів, книг та кінематографічних поробок вкупі із комп’ютерними іграми. Будь-кому, хто здатен до сприйняття найтовстішої іронії із коли-небудь ілюстрованих.

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Pages: 1 2

One Response to “Чарівна Країна” Скотті Янґа

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>