ЛИТЕРАТУРНЫЙ ЖУРНАЛ ФАНТАСТИКИ
Get Adobe Flash player

– Н-ні, приберіть собаку.

– Та я все-таки хочу йому сказати, – в сутінках, у своєму сріблястому плащі, що фалдами спадав ледве не до землі, Ліллі-Ганна видалась Холтоффу схожою на невблаганну богиню покари Немезиду, яка колись виганяла його з Землі. І попереджала… Він уперше по-справжньому злякався.

Винахідник і близнюки мовчали.

– Великий ілюзіоністе, – присудом залунав голос Ліллі-Ганни, – навіть тут, на Землі вчені спостерігали за вибухом Синьої Зірки. Це сталося 23 лютого 1987 року. У земних каталогах вона значилась зіркою Сандулек – 69 0 202. Так її названо тут на честь упорядника зоряного каталогу Ніколаса Сандулека. Ви знали про це, Холтоффе?

– Так. Називати чуже своїм… Але за це не мене, а їх треба судити.

Ліллі-Ганна відкрила сумочку й дістала з неї жмуток вирізок з газет і фото.

– Уперше зірка спостерігалася, – почала читати вона, – ще до вибуху. В підручниках стверджувалось, що слід чекати на її спалах у фазі червоного гіганта, але стався вибух блакитного надгіганта… – Ліллі-Ганна жбурнула жмуток в лице Холтоффа.

Той недбало підняв фото.

– Бачив, бачив я і не такі містифікації, – реготнув маг. – Більше того, сам їх створював. А тут уже й забули про неї. Що вона для людців? Елементарна чергова сенсація. Подумаєш там зірка якогось Сандулека… Та таких тут, як собак не різаних… – Пес виразно загарчав. Холтофф замовк, запопадливо сховавши в кишенях руки.

– Невже? – опустився поруч з ним на лавку Винахідник. – Будь ласка, вийміть руки з кишень. Візьміть у них краще фото та уважніше розгляньте його. Астрономи Землі, мій давній тепер недруже, вважали оту, схожу на кому, цяточку «таємничою плямою». А ви що скажете? Що скажете і на те, що якийсь недолугий землянин, якийсь там відсталий Сандулек, – з саркастичним притиском неголосно говорив Винахідник, – означає її в каталозі незбагненно чому літеральними числами 69 0 202? 69 – перевертень. 202 – чиста літераль… А «0» бере за фактор імовірності. Невже ви – такий собі найгеніальніший з-поміж геніальних не здатні розгледіти перспективу ймовірності Сандулека? Чи числом «202» він не передбачив варіант повернення енергій?

– Облиште мене, – закривши долонями обличчя, Холтофф, здавалося, заплакав. – Нехай на Землі прийде до мене смерть. Я втомився жити і хочу померти за законами світу, який зробив з мене банкрута.

– Не вийде так, – опустив руку на плече Холтоффу Винахідник. – Злочин, який ви вчинили, порушив закон рівноваги у всьому Всесвіті.

– Але чи не ви, шановний, створювали для моїх ілюзій вакуумні апарати? Чи не ви винні у тому, що вибухнув шлюз?

– Авжеж. Моя провина у тому, що я вчасно не розпізнав злочинця і бачив лише артиста, шанував його за талант… Так, я став співучасником війни, яку ви таємно оголосили людству.

– Не смійте виправдовуватись перед ним! – втрутилась Ліллі-Ганна. – Холтоффе, та таємнича пляма на знімку – ваш асистент. Він встиг катапультуватись. От і розповів, де вас шукати, як ви використовували енергорезервуар та шлюз, який і вибухнув першим.

– Що я вам скажу, радосте моя, – маг позіхнув на повні груди й ліниво потягнувся. Йому і справді зараз кортіло розлягтися на цій лавці і заснути. Знав маг, що результат психологічного дискомфорту – наслідок замкненого простору, в який увергли його близнюки. Проте нічого вдіяти не міг. Голова стала важкою й слова полилися самі собою.

– Радосте моя, – мляво повторив він, – я ніколи не вдався б до цього експерименту, якби не кохання. Не до вас, люба моя. Коли я вперше ступив на Землю, зустрів жінку. Це було ще за часів, коли тут жили боги. Потім я допоміг їм вкоротити життя. То була прекрасна богиня, легка й довгонога Артеміда, що зі своїми німфами гралася у якусь химерну гру.

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Pages: 1 2 3 4 5

2 Responses to КРАХ ІЛЮЗІОНІСТА (Сусанна Черненко)

  • Ю.Газизов says:

    Хорошо! Просто здорово! И умно и душевно и с юмором. Давно такого не читал.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>