ЛИТЕРАТУРНЫЙ ЖУРНАЛ ФАНТАСТИКИ
Get Adobe Flash player

Існує також сугестивна (навіювана) гіпотеза про походження НЛО. Згідно з нею, НЛО — це не матеріальні об’єкти, а суб’єктивні враження людей, які визначаються їх психічним станом. На користь цієї гіпотези свідчить та обставина, що в деяких випадках НЛО поводять себе так, ніби вони є якимись фантомами або привидами. Вони можуть повільно розчинятися та зникати у повітрі, стягуватися в одну точку, або, навпаки, розбухати. Серед спостерігачів, які стоять поруч, одні їх бачать виразно, а інші — ні. По-різному сприймається також форма одного й того ж об’єкта (диск, сфера або щось невиразне). Цікаву ідею щодо причин, які породжують масове бачення чогось незвичайного, висунув академік АМН СРСР В. П. Казначеев. Відомо, що людський організм — це реалізація білково-нуклеїнових форм життя. Але чому поряд з ними не можуть існувати інші форми, наприклад, польові, з яких, на думку деяких вчених, розпочалося життя на Землі? У цьому разі симбіоз таких форм життя став причиною еволюції біологічних об’єктів. Проте в міру еволюції людини її польова основа стала майже рудиментарною і у переважної більшості осіб нічим себе не проявляє. Разом з тим вона може відчувати прояви зовнішнього енергетичного впливу.

Процес нашого мислення є загадковим. Чому, наприклад, мозок людини має ліву «логічну» та праву «образну» півкулі? Чому з 14—15 мільярдів його клітин — нейронів — протягом усього життя їх використовується лише 8—10 %? Загальне правило еволюційного відбору свідчить про те, що все зайве в організмі відмирає. Отже, більше як десятикратний запас нейронів не є зайвим! Відомий екстрасенс В. І. Сафонов вважає, що саме ці «запасні блоки» здатні сприймати енергоінформацію.

Про те, що енергетичні форми життя відіграють важливу, хоча й не усвідомлювану нами, роль, свідчить унікальне дослідження, зроблене В. П. Казначеєвим. Він розмістив у одній колбі хворі, а в інший — здорові клітини однієї і тієї ж культури. Колби, розділені товстою скляною перегородкою, протягом 20 годин стояли поряд. Після цього серед здорових клітин були виявлені хворі. Будь-який прямий контакт між клітинами у цих двох колбах був виключений. Але спотворене біополе хворих клітин виявилося здатним заразити здорових. Цей факт може докорінно змінити наші уявлення про причини виникнення та розповсюдження різних захворювань і взагалі про форми передачі інформації, яку людина безперервно свідомо або підсвідомо одержує і яка визначає її реакцію на зовнішні обставини. Якщо, наприклад, телепатію не можна пояснити дією якогось видимого матеріального фактора, то цілком можливо, що вона є результатом сприймання певних зовнішніх енергетичних форм, які «резонують» з думками людини. Така ж своєрідна «резонансна чутливість» може привести до того, що люди з підвищеною чутливістю за певних умов відчувають вплив зовнішніх енергетичних полів. При цьому вони можуть «бачити» певні образи, конкретний вигляд яких (НЛО, вогняні кулі, живі істоти і т. ін.), залежить від підсвідомої настройки організму на ту чи іншу форму сприйняття цього поля.

Нехай поки що це зветься НЛО, зазначає В. П. Казначеев, нехай ми говоримо про реальну появу на Землі якихось плям, як про «місця посадки», про «контакти». Ці контакти, за яких наш розум поводить себе часом дивно, немов би не дуже реально, повинні, насамперед, вивчатися з позицій гіпотези про наявність польових форм життя. …Якщо ж в якихось «плямах» ми знайдемо ще й речову компоненту, наприклад, новий матеріал, споруду, конструкцію, уламок або не зв’язану з живою речовиною метеорну аномалію, то питання, звичайно, ще більше загостриться.

Схоже, що саме такий збіг обставин має місце у так званому «М-ському трикутнику», де, судячи з описань багатьох свідків, спостерігаються примарні об’єкти різної форми, які то з’являються, то зникають і незрозумілим чином діють на психіку людей. Геологічні дослідження показали, що у тому місці структура земної кори має багато розломів. І якщо Земля дійсно виділяє у Космос потоки енергії, то саме там ці потоки особливо інтенсивні: це, так би мовити, енергоінформаційні канали Земля — Космос. У цих місцях вірогідність появи «справжніх» НЛО підвищена, оскільки там легше збирати інформацію про фізичний стан нашої планети.

Сукупна дія різних енергетичних полів може сприйматися у вигляді об’єктів всілякої форми та розмірів, які світяться, людських фігур, інших оптичних і звукових ефектів. Причому різні спостерігачі бачать різні картини. Часто відчувається якийсь зовнішній фізичний вплив, відчуття дискомфорту, страху. Кожний бачить те, на що він настроєний. Скептики, як правило, не бачать нічого. У цих умовах можуть спостерігатися як реальні НЛО, так і їх уявні образи, навіяні вірою людини у те, що вона обов’язково повинна щось побачити. Мабуть, дещо подібне відбувається у зоні Бермудського трикутника та інших геологічно активних місцях.

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Pages: 1 2 3 4 5

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>