ЛИТЕРАТУРНЫЙ ЖУРНАЛ ФАНТАСТИКИ
Get Adobe Flash player

Виникає ще й таке питання: «Наскільки повною є та інформація про НЛО, яку ми одержуємо?». Адже канали сприйняття інформації людиною досить обмежені. В основному, це оптичний діапазон електромагнітних хвиль, а також радіохвилі, що їх застосовують радарні установки. Акустичний канал відіграє свою роль тільки при близьких контактах з НЛО. А як можуть проявляти себе НЛО в інших частинах спектру електромагнітних хвиль?

Уже при застосуванні радарів з’являються нові загадки. Інколи видимі зображення НЛО ними не реєструються. Втім, якщо врахувати, що вже розроблені конструкції «літаків-невидимок», яких практично не можна виявити за допомогою радарів, то ця обставина не здається дуже дивною. Але ж буває й навпаки. Значить, візуально ми одержуємо лише певну частину інформації про НЛО.

Аналогічне явище має місце й при фотографуванні НЛО: інколи вони не фіксуються на фотоплівці, а в інших випадках на «чистому» для ока фоні з’являються якісь незрозумілі об’єкти. Цим фактом зацікавився, зокрема, італійський інженер Л. Бокконе, який вирішив розширити діапазон спостережень, і в тих випадках, коли прилади в його лабораторії вели себе незрозуміло, він фотографував прилеглу місцевість в інфрачервоних і ультрафіолетових променях, а також застосовував різну вимірювальну апаратуру. В деяких випадках на таких фотографіях було виявлено невидимі оком кулеподібні структури з певними світловими, тепловими та іншими властивостями, які одержали назву «криттери». Л. Бокконе вважає, що це — прояв «ефірних» форм життя, що по суті збігається з ідеєю В. П. Казначеєва. Отже, реальні прояви НЛО значно ширші за ті, що ми можемо безпосередньо сприймати, і вони пов’язані з існуванням поки що незрозумілих нам польових ефектів.

Іноді НЛО умовно розділяють на два типи: ентропійні та еволюційні. Перші проявляються у вигляді світлових фантомів невизначеної форми, яким непотрібна матеріальна «тарілка» для переміщення, але їм необхідна енергетична підзарядка, яку вони одержують від людей, що їх спостерігають. Тому цих людей охоплює почуття страху, яке може потім супроводжуватися різними недугами. Протидіяти цьому можна, лише не боячись їх. Більшість НЛО належать до еволюційних. Це матеріальні об’єкти, що мають чітку форму геометричних фігур і вони здебільшого почуття страху не викликають.

Відомий американський дослідник аномальних явищ Джон Кіль, виходячи з того, що НЛО не підкоряються відомим нам природним законам, вважає, що вони мають парафізичну природу, завдяки якій здатні з’являтися у вигляді матеріальних об’єктів або привидів. Вони передають людству інформацію, яка в одних випадках має характер дружніх порад або застережень, а в інших виглядає як спроба ввести людей в оману. Кінцевою їх метою, вважає Кіль, є прагнення примусити людей повірити, що над ними є «вища влада», яка здатна ними управляти. Тобто НЛО — це «Троянський кінь», якого ми приймаємо, вивчаємо, намагаємося розгадати, а він може заволодіти нашим розумом і повести до невідомої мети, яка може бути спрямованою як на благо людству, так і на шкоду йому. З цими міркуваннями дещо перегукується ще одна точка зору щодо НЛО, яку на підставі теологічних доктрин розвиває ієромонах Серафим Роуз (США). Він відзначає, що в духовних книгах згадується багато випадків раптової появи «тілесних істот», здатних спілкуватися з людьми, щось навіювати їм, інколи їх викрадати та миттєво зникати. Ці випадки з минулого дуже схожі на дії сучасних пришельців з НЛО. У минулому такі явища пов’язували з діями «бісівських сил та наслань». Нині ж — з прильотами інопланетян. Як вважає С. Роуз, явища НЛО належать до суто духовних проблем, де існують поняття добра та зла. Тому їх неможливо пояснити з позицій об’єктивної науки. Фізичний світ, який за своєю природою є морально нейтральним, може бути пізнаний об’єктивним дослідником. Сучасні дослідники НЛО вважають їх проявами фізичного світу, хоча деякі з них припускають, що неопізнані літаючі об’єкти можуть виникати також з реального нефізичного світу. Однак у будь-якому випадку вчені виходять з того, що ці світи нейтральні, попадаючи тим самим у становище наївних контактерів, яких НЛО, що походять з невидимого духовного світу, легко вводять в оману. Оскільки духовний світ населений істотами як добрими, так і злими, об’єктивний досліджувач не може відрізнити одних від інших.

 

С. Роуз вважає, що правильне визначення НЛО можна зробити лише на основі християнського натхнення. Людина не в змозі зрозуміти невидимий світ ангелів та демонів, але вона має досить християнських знань, щоб розуміти, як ці істоти діють і як до їхніх дій треба ставитися. Те, що НЛО нині з’являються частіше, він пов’язує з тим, що «на рід людський насилається нове нашестя бісів» і що теорія «гостей з Космосу» — це лише засіб навіювання людям думки, що «вищі істоти» збираються взяти на себе турботу про майбутню долю людства.

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Pages: 1 2 3 4 5

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>