ЛИТЕРАТУРНЫЙ ЖУРНАЛ ФАНТАСТИКИ
Get Adobe Flash player

Оскільки дух не локалізований у просторі, то не має значення, чи виходять ці істоти з Землі, чи іззовні. Отже, позиція С. Роуза базується на думці, що у вигляді НЛО можуть матеріалізуватися низькі сили духовного світу, які прагнуть відвернути людство від істинного шляху. Ця крайня точка зору, підкріплена суто релігійними міркуваннями, заперечує усяку приналежність НЛО до реального світу. Вона свідчить, наскільки складна ця проблема і скільки робиться спроб розв’язати її, виходячи з найрізноманітніших уявлень.

Будь-яка гіпотеза може претендувати на істину тільки тоді, коли вона здатна логічно і несуперечливо узагальнити відомі факти, пояснити їх, а також передбачити нові явища. У випадку гіпотез про НЛО цього немає: адже кожна з них у кращому разі може приблизно узагальнити лише деякі з надто суперечливих, і, як нам здається, таких, що виключають один одного, проявів дії цих об’єктів.

Свого часу атомна фізика зустрілася з подібним явищем, коли виявилося, що одна й та ж частинка може проявляти несумісні, як здавалося, корпускулярні та хвильові властивості. Ми не можемо наочно уявити собі, як ці властивості поєднуються в одній частинці, але у квантовій механіці використовується математичний апарат, який на основі корпускулярно-хвильового дуалізму чудово описує явища, що відбуваються у мікросвіті.

Можливо, що в навколишньому Мегасвіті за певних умов проявляється матеріально-енергетичний дуалізм НЛО. Залежно від того, які властивості закладені в НЛО, проявляються сильніше, ми сприймаємо їх у різних формах. Це можуть бути цілком матеріальні об’єкти, але можуть бути й такі, що виникають лише в уяві окремих людей. Через незнання суті цього явища ми намагаємося втиснути у рамки певної моделі те, що в принципі не піддається звичайним методам дослідження.

Згадуваний уже Ж. Валле — один із засновників уфології, як вчення про НЛО,— писав, що нам невідома і навряд чи стане відомою в майбутньому, яке можна охопити поглядом, причина, що призвела до феномену НЛО… Ні ударна програма, на яку буде кинуто 20 лауреатів Нобелівської премії, ні кореляція на ЕОМ зафіксованих параметрів, ні телепатичний зв’язок з вищими істотами з Космосу, ні організація сотень людей у команди спостерігачів… не дадуть вирішення проблеми, яка не піддавалася нашому розуму, радарам, літакам та фізичним теоріям протягом такого тривалого часу. Він вважав, що ми торкнулися галузі, сутність якої ніколи не стане нам зрозумілою. На людину тут чекає доля Сізіфа — тяжка праця при відсутності результатів, оскільки вона зі своїм «Я» вторгається у галузь «Невідомого».

Це дуже песимістична, однак, мабуть, і небезпідставна оцінка. Людському розуму властиве постійне прагнення до пізнання невідомого, це природний шлях його еволюційного розвитку. Всілякі «аномальні явища» тільки прискорюють цей процес, стимулюючи розробку нових методів пізнання світу. Якщо навіть і не буде одержано відповіді на поставлене питання, вивчення НЛО допоможе поглибленому розумінню навколишнього світу, який різноманітний у своїх проявах, необмежений у просторі й часі та нескінченний у своєму пізнанні.

 

З книги А. П. ТРОФИМЕНКО (кандидат фізико-математичних наук), “НЛО – ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЛЮДСТВУ?” (Київ, 1991)

http://ufodos.org.ua/

Pages: 1 2 3 4 5

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>