ЛИТЕРАТУРНЫЙ ЖУРНАЛ ФАНТАСТИКИ
Get Adobe Flash player

У фантастичних фільмах та книгах ми бачимо майбутнє, у ймовірність якого іноді важко повірити, та ми віримо усе більше, адже бачимо, як швидко змінюється світ навколо нас. Хочемо ми того чи ні, та майбутнє людства пов’язане з технологічними змінами. Автоматизація, екологічна криза внаслідок розвитку технологій, штучний інтелект та  вплив цих процесів на людей та суспільство загалом – вчені, футурологи та інтелектуали по-різному оцінюють процеси, які вже почали відбуватися і пропонують своє бачення і шляхи розв’язання проблем. Цей список книг лише в незначній мірі привідкриє те невідворотне і невблаганне майбутнє, яке за крок від нас…

 Мічіо Кайку “Фізика майбутнього”

Не дивлячись на назву, у книзі не так багато фізики, стиль викладу максимально простий, тому книга читається легко і буде цікава навіть більше гуманітаріям. У майбутньому, на думку Мічіо Кайку, не буде заторів, адже рух автомобілів контролюватиме комп’ютер. А також буде універсальний перекладач і роботи-музиканти, чия гра не поступатиметься грі музикантів-людей. Сенсори в будинку будуть щодня діагностувати стан вашого здоров’я, а спеціальні лінзи під час екскурсій допоможуть вам побачити не лише древні будівлі, а й зустріти людей того часу. При плануванні народження дитини люди зможуть додавати їй генів, які відповідають за силу, розум чи вроду. Люди зможуть бачити більше: геолог бачитиме крізь землю всі поклади корисних копалин; архітектор зможете ходити по порожній кімнаті й бачити цілий тривимірний образ, який проектує. А найцікавіше – можливість використовувати аватарів, якими люди керуватимуть дистанційно, щоб рятувати інших людей під час надзвичайних ситуацій. Аватари зможуть працювати у космосі, поки ви вдома п’єте чай.

 

    В останньому розділі Кайку описує один день у 2100 році простого інженера Джона, всіма справами якого порядкується Моллі – настінна програма. Вона обирає йому супутницю життя в соціальній мережі, нагадує про те, що потрібно купити подарунок для племінника та ще купу побутових дрібниць.  А ще в 2100-му році весь світ буде роботизований: роботи-кухарі, роботи-адміністратори, роботи-домашні тваринки, словом, найзатребуванішими в цих роках будуть люди, які вмітимуть ремонтувати, модифікувати та конструювати роботів. Усі розваги будуть наскрізь тривимірні.

Кевін Келлі “Невідворотне. 12 технологій, що формують наше майбутнє”

На відміну від Кайку, Кевін Келлі не забігає так далеко, і розглядає тенденції, які кардинально змінять наше повсякденне життя упродовж лише наступних трьох десятиліть.

 На його думку, пристрої, якими ми користуватимемось, вдосконалюватимуть свої характеристики часто і швидко, тому нам весь час доведеться поновлювати наші знання. На відміну від інших авторів, які зосереджуються на тому, як машини негативно вплинуть на діяльність людей, автор пише про те, як навпаки роботи, які робитимуть багато речей краще за людей, допоможуть людству осягнути найбільші загадки Всесвіту.

 

    У майбутньому, де всі є творцями контенту і все легко скопіювати, будуть актуальними речі, які неможливо буде скопіювати: негайність (відтворення в реальному часі), матеріальне втілення віртуального (квитки на концерт улюбленого гурту), персоналізація (пристосування матеріалу до особистих потреб того, хто ним зацікавився). Єдине, що зберігатиме цінність – це людські враження, адже їх неможливо скопіювати, наголошує автор. Книжки перестануть бути артефактами і перетворяться на потоки, які будуть вільно «розтікатися» перед нами на будь-якому екрані тоді, коли ми цього забажаємо. Володіння втрачатиме свою необхідність, адже реальність буде досить мінливою.

     Компанії та уряди слідкуватимуть за нами ще пильніше. Масовий збір даних стане нормою. Цифрові одиниці легко переходитимуть одна в одну, мутуватимуть і змінюватимуться. Розмаїття варіантів медіаформ тільки зростатиме. Стане більше жанрів та піджанрів. Одні здобуватимуть популярність, інші втрачатимуть, але мало які повністю зникнуть, резюмує автор.\

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Pages: 1 2 3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>