ЛИТЕРАТУРНЫЙ ЖУРНАЛ ФАНТАСТИКИ
Get Adobe Flash player

Келлі – на відміну від Стівена Гокінга та Ілона Маска – не вважає штучний інтелект найбільшою загрозою нашій цивілізації. Він вірить, що на нас чекає м’яка сингулярність, де всі описані ним технології об’єднаються з людьми: «Це новий режим, де наші ж творіння роблять нас кращими людьми і де ми вже не зможемо жити без того, що створили». Оптимістично : )

Мартін Форд “Пришестя роботів”

«Пришестя роботів» Мартіна Форда — це, книжка, яка допомагає по-іншому поглянути на технологічний прогрес останніх десятиліть та його наслідки, а також зрозуміти: безробіття і величезний розрив у доходах — це проблема не лише країн, що розвиваються.

    Чимало людей сподіваються на те, що автоматизація призведе до перекладання частини роботи на роботів, збільшуючи час на відпочинок без зменшення оплати, а то й її збільшення. Але наявна економічна ситуація наразі говорить про протилежне: зиск від впровадження алгоритмів отримує роботодавець та компанія-розробник. Раніше розвинуті країни з допомогою офшорингу заощаджували кошти, при цьому виплачуючи працівникам з країн, що розвиваються, значно менші зарплати, ніж немісцевим, що було досить вигідним для обох сторін. Але тепер компанії повертаються назад, створюючи максимально автоматизовані фабрики.

 

   Тепер вища освіта не є запорукою отримання пристойної роботи. Правда, знайомо? Не лише в Україні, а й у США, люди з вищою освітою конкурують за робоче місце, для якого вища освіта не потрібна взагалі, витісняючи претендентів без вищої освіти. Класичний сценарій «підвищ кваліфікацію — отримай роботу», на який так довго покладалися, більше не працює.

Така ситуація є абсурдною, адже роботи не є споживачами, а 5 відсотків населення, яке буде мати можливість купувати, не зможе утримати розвиток економіки на тому рівні, який потрібен для її функціонування та розвитку. Автор прогнозує її зупинку. Також Мартін Форд зауважує, що вірогідність створення штучного інтелекту у найближчому майбутньому є низькою, але наслідки такої події будуть значними.

Т.Девенпорт, Д.Корбі”Вакансія: людина. Як не залишитися без роботи в добу штучного інтелекту”

Томас Девентпорт та Джулія Корбі більш позитивно дивляться на наше майбутнє, та все ж вбачають деякі загрози, до яких маємо поставитись серйозно. У майбутньому розумні машини відберуть, якщо не всю, то принаймні частину роботи в людей. І хоч роботи-комп’ютери почнуть захоплювати сферу прийняття рішень, інтелект людини й надалі відграватиме значну роль. Особливо, якщо вона буде здатна оперувати ширшими категоріями, ніж штучний розум, і приймати рішення за обставин, коли бракує об’єктивних даних для аналізу.

 

   Люди, які спираються у своїй діяльності на “людський фактор” та психологію, зможуть працювати в партнерстві з розумними машинами, домінуючи над штучним інтелектом у сферах, які виходять за межі суто раціонального підходу. Також через економічну недоцільність не відбудеться автоматизація специфічних сфер. Це стосується дуже вузькоспеціалізованих галузей і людей, які матимуть глибокі знанняв них. Ті, хто створюватиме наступне покоління  розумних машин, теж збережуть своє місце у майбутній системі співжиття з штучним інтелектом. Ніхто й ніколи не зможе автоматизувати інтелектуальну працю людини, яка розробляє інформаційні технології, вважають автори.

Будуть з’являтися нові види робіт, тому що роботизація радше змушує нас знайти відповіді на завдання, які ми створюємо в процесі власної діяльності, часто не задумуючись про її наслідки: “Не запитуйте, яку ще роботу відберуть у людини розумні машини. Натомість почніть формулювати запитання інакше: до якої роботи спонукатимуть нас розумні машини?”

Ювал Ной Харарі “21 урок для 21 століття”

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Pages: 1 2 3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>