ЛИТЕРАТУРНЫЙ ЖУРНАЛ ФАНТАСТИКИ
Get Adobe Flash player

Харарі не лише описує зміни, які чекають на нас, він дає інструменти, які допоможуть впоратися з ними. Ще 100 років тому люди точно знали, що їх чекатиме. Ной наводить в якості прикладу людей, що жили у ХІ ст. н. е. у Китаї. Тоді завжди були популярними професії фермера та прялі. У 21 столітті ми не знаємо навіть того, що буде через 10 років. Багато інформації, яку зараз вивчають в школах, пізніше не знадобиться, так само, як і непотрібним буде виввчення напам’ять.

 

    Навчання буде головним фактором можливих змін у суспільстві.  Тому на перше місце виходить комбінація «4К»:

    критичне мислення — вміння знаходити слабкі місця у чужих та власних аргументах, чітко та аргументовано виражати власні думки. Важливим компонентом є вміння задавати правильні питання;

    комунікація — міжособистісна взаємодія, обмін інформацією, спілкування, публічні виступи;

    колаборація (співробітництво) — це новий тренд XXI століття. Масштаби збільшилися, як і обсяги інформації, і тепер, щоб зробити щось дійсно круте, варто об’єднатися (як це роблять, наприклад, багато музичних виконавців). Інакше можна зникнути в інформаційному шумі;

    креативність — тепер є актуальною не лише для творчих пофесій, а для всіх, хто хоче подолати численні бар’єри, що їх ставить 21 століття.

Людям необхідно дати суперсилу осмислювати інформацію, вміти відрізняти важливе від неважливого, об’єднувати фрагменти інформації у загальну картину світу. Часу чекати, коли люди власноруч створять картину світу на основі отриманого масиву інформації, немає. Рішення, яке людство буде приймати у найближчі десятиліття, визначать майбутнє самого життя. І щоб не віддати долю майбутнього випадковості — варто бути готовим до постійних змін.

     Також ви можете прочитати іншу книгу автора, яка повністю присвячена майбутньому: “Homo deus. За лаштунками майбутнього”.

      Не зважаючи на деяку песимістичність вище наведених тенденцій, розвиток технологій, який прогнозують усі ці книги, може принести людству, як користь, так і катастрофу. Усе все-таки залежить від нас, від того, чи зможемо взяти під контроль передову технологію і зрозуміти наслідки для кожного з нас, обгрунтовано з економічної точки зору розподіляти доходи, навчитися жити у новій реальності, застосовуючи нові знання і підходи, системи освіти і сприйняття світу. Тоді ми зможемо поглянути  оптимістично в майбутнє і сміливо крокувати до нього.

 https://knygarnya.com/news

Поделиться в соц. сетях

Share to Facebook
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Pages: 1 2 3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>