Яким буде майбутнє?

У фантастичних фільмах та книгах ми бачимо майбутнє, у ймовірність якого іноді важко повірити, та ми віримо усе більше, адже бачимо, як швидко змінюється світ навколо нас. Хочемо ми того чи ні, та майбутнє людства пов’язане з технологічними змінами. Автоматизація, екологічна криза внаслідок розвитку технологій, штучний інтелект та  вплив цих процесів на людей та суспільство загалом – вчені, футурологи та інтелектуали по-різному оцінюють процеси, які вже почали відбуватися і пропонують своє бачення і шляхи розв’язання проблем. Цей список книг лише в незначній мірі привідкриє те невідворотне і невблаганне майбутнє, яке за крок від нас…

 Мічіо Кайку “Фізика майбутнього”

Не дивлячись на назву, у книзі не так багато фізики, стиль викладу максимально простий, тому книга читається легко і буде цікава навіть більше гуманітаріям. У майбутньому, на думку Мічіо Кайку, не буде заторів, адже рух автомобілів контролюватиме комп’ютер. А також буде універсальний перекладач і роботи-музиканти, чия гра не поступатиметься грі музикантів-людей. Сенсори в будинку будуть щодня діагностувати стан вашого здоров’я, а спеціальні лінзи під час екскурсій допоможуть вам побачити не лише древні будівлі, а й зустріти людей того часу. При плануванні народження дитини люди зможуть додавати їй генів, які відповідають за силу, розум чи вроду. Люди зможуть бачити більше: геолог бачитиме крізь землю всі поклади корисних копалин; архітектор зможете ходити по порожній кімнаті й бачити цілий тривимірний образ, який проектує. А найцікавіше – можливість використовувати аватарів, якими люди керуватимуть дистанційно, щоб рятувати інших людей під час надзвичайних ситуацій. Аватари зможуть працювати у космосі, поки ви вдома п’єте чай.

 

    В останньому розділі Кайку описує один день у 2100 році простого інженера Джона, всіма справами якого порядкується Моллі – настінна програма. Вона обирає йому супутницю життя в соціальній мережі, нагадує про те, що потрібно купити подарунок для племінника та ще купу побутових дрібниць.  А ще в 2100-му році весь світ буде роботизований: роботи-кухарі, роботи-адміністратори, роботи-домашні тваринки, словом, найзатребуванішими в цих роках будуть люди, які вмітимуть ремонтувати, модифікувати та конструювати роботів. Усі розваги будуть наскрізь тривимірні.

Page 1 of 3 | Next page